Передача корпортативної картки не довіреній особі підприємства

Friday, 05 February 2016
Hits: 5990

Чи можлива передача корпоративної картки іншій особі, ніж та, що вказана в договорі з банком як довірена особа підприємства?

Статтею 1 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» від 05.04.2001 р. № 2346-ІІІ (далі – Закон № 2346) визначено, що держатель електронного платіжного засобу – фізична особа, яка на законних підставах використовує електронний платіжний засіб для ініціювання переказу коштів з відповідного рахунку в банку або здійснює інші операції із застосуванням зазначеного електронного платіжного засобу. У свою чергу, електронний платіжний засіб – платіжний інструмент, який надає його держателю можливість за допомогою платіжного пристрою отримати інформацію про належні держателю кошти та ініціювати їх переказ. Слід зауважити, що в подальшому термін «держатель електронного платіжного засобу» в тексті Закону № 2346 не використовується.

Порядок відкриття, використання та закриття рахунків, операції за якими можуть здійснюватись за допомогою електронних платіжних засобів, визначено Інструкцією про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженою постановою НБУ від 12.11.2003 р. № 492. В цій Інструкції також не встановлено порядку призначення та зміни держателя електронного платіжного засобу.

У свою чергу, порядок емісії електронних платіжних засобів та їх використання визначено в Положенні про порядок емісії електронних платіжних засобів і здійснення операцій з їх використанням, затвердженому постановою НБУ від 05.11.2014 р. № 705. Цим Положенням встановлено, що емісія електронних платіжних засобів здійснюється виключно банками на підставі укладеного в письмовій формі договору та правил користування електронним платіжним засобом.

Таким чином, для визначення держателя корпоративної карти (довіреної особи) слід користуватися умовами договору. Якщо в договорі держатель картки явно вказаний, передача корпоративної картки іншій особі не дозволяється без внесення змін до такого договору. У разі, коли держатель електронного платіжного засобу явним чином у договорі не прописаний, такий держатель може бути призначений наказом по підприємству.

Так, умовами договору про відкриття та обслуговування корпоративних платіжних карток може бути визначено, що держатель корпоративної платіжної картки – довірена особа організації, на ім'я якої виготовлена корпоративна платіжна картка, та яка на законних підставах використовує цю платіжну картку для ініціювання переказу грошей з відповідного рахунку в банку або здійснює інші операції з її застосуванням. Крім того, організація зобов'язується не передавати картку для користування іншим особам, та проінформувати держателя щодо цього. Аналогічні вимоги прописані і в правилах користування корпоративною платіжною карткою.

В такому разі, відповідно до умов договору, передача корпоративної картки іншій особі, ніж держатель картки, неможлива.

Ольга БуркунАудитор АФ «Курсор-Аудит»
Rate this post:

Add comment