На сьогодні порядок функціонування цих зборів регулює Закон України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» від 26.06.97 р. № 400/97-ВР (далі — Закон № 400) та Порядок сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій, затверджений постановою КМУ від 03.11.98 р. № 1740 (далі — Порядок № 1740).
Звертаємо Вашу увагу на те, що у 2008 році суб'єкти підприємницької діяльності, які застосовують спрощену систему оподаткування, сплачують пенсійні збори з деяких операцій на загальних підставах.
Для більш зручного сприйняття інформацію щодо сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з деяких видів операцій наведемо у табличному вигляді.
Взносы в ПФУ
При цьому слід мати на увазі, що згідно з пп. 5.2.5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.94 р. № 334/94-ВР суми внесених (нарахованих) пенсійних зборів з деяких видів операцій, у разі якщо такі операції пов'язані з господарською діяльністю, можна включити до складу валових витрат платника податку.
Збори до ПФУ з окремих видів господарських операцій у 2008 році
Історія появи зборів на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій дуже цікава. В далекому 1998 році в країні у самому розпалі була криза неплатежів. Тому з метою забезпечення погашення заборгованості з виплати пенсій, збільшення надходжень до Пенсійного фонду Указом Президента України «Про невідкладні заходи щодо погашення заборгованості з виплати пенсій» від 31.08.98 р. № 957/98, були введені ці збори. Спочатку планувалась їх тимчасова дія на період до повного погашення заборгованості з виплати пенсій, але завдяки Закону України «Про внесення змін до Закону України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування”» від 22.10.98 р. № 208-XIV дані збори стали майже постійними.
АФ «Курсор-Аудит»>