Mail Home

Лікарняний для батька

Понедельник, 8 февраля 2010 г.
Просмотров: 13334
Рубрика: Вопрос-ответ   Тема: ,
Подписаться на комментарии по RSS

Будьте внимательны: в законодательство могли быть внесены изменения! В этой статье приведены ссылки на законодательство, актуальное на сентябрь 2009 г.

Чи видається лікарняний батькові дитини, якщо її мати знаходиться у відпустці для догляду за другою дитиною до досягнення нею трирічного віку?

Відповідь на це запитання можна знайти в Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженій наказом МОЗ України від 13.11.2001 р. № 455 (далі – Інструкція № 455).

Так, пунктом 3.1 цієї Інструкції передбачено, що для догляду за хворим членом сім'ї листок непрацездатності видається лікуючим лікарем одному із працюючих членів сім'ї або іншій працюючій особі, що фактично здійснює догляд.

Згідно з п. 3.15 Інструкції № 455 листок непрацездатності не видається для догляду за:

а) хронічним хворим у період ремісії;

б) хворою дитиною в період щорічної (основної та додаткової) відпусток, відпустки без збереження заробітної плати, частково оплачуваної відпустки для догляду за дитиною до 3 років;

в) здоровою дитиною на період карантину;

г) хворим старшим 14 років при стаціонарному лікуванні.

На нашу думку, у разі хвороби іншої дитини, ніж та, за якою доглядає матір, немає підстав для невидачі листка непрацездатності. У такому разі листок непрацездатності має бути наданий батькові дитини, якщо він є застрахованою працюючою особою, або іншій працюючій застрахованій особі, яка буде фактично доглядати за дитиною.

Якщо ж захворіла сама жінка, котра перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та працює на умовах неповного робочого часу, на період хвороби їй видається листок непрацездатності та оплачується на загальних підставах. Таку думку висловило Міністерство праці України в листі від 02.03.2007 р. № 696/0/10-07/13. Ми вважаємо, що це стосується також ситуацій, коли страховий випадок настав у зв'язку з хворобою іншої дитини. У цьому ж листі зазначається, що у разі хвороби дитини віком до трьох років  матері, яка перебуває у відпустці для догляду за тією ж дитиною  та працює на умовах неповного робочого часу, листок непрацездатності не видається.

Слід також звернути увагу на консультацію, наведену у газеті «Праця і зарплата» № 21'2009. В ній фахівці Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності зазначають: якщо сім'я має двох дітей віком до трьох років, за якими доглядає батько (тобто знаходиться у відпустці для догляду за дитиною до трьох років за обома дітьми), то в разі хвороби одного з дітей лікарняний їх матері не надається. Це цілком відповідає нормам п. 3.15 Інструкції № 455.

Ольга Буркун

Аудитор АФ "Курсор-Аудит"


Оцените статью, пожалуйста:

twitter.com facebook.com vkontakte.ru odnoklassniki.ru livejournal.ru yandex.ru

Оставьте Ваш комментарий!

Не регистрировать/аноним

Используйте нормальные имена. Ваш комментарий будет опубликован после проверки.

Если вы уже зарегистрированы как комментатор или хотите зарегистрироваться, укажите пароль и свой действующий email.
(При регистрации на указанный адрес придет письмо с кодом активации и ссылкой на ваш персональный аккаунт, где вы сможете изменить свои данные, включая адрес сайта, ник, описание, контакты и т.д.)



(обязательно)