Mail Home

20 лет с вами!269

Витрати на виготовлення відеороліка для реклами свого продукту

Четверг, 21 февраля 2019 г.
Рубрика: Вопрос-ответ   Тема: , , ,
Просмотров: 337

Підприємство (замовник), що займається оптовою торгівлею, замовило у ФОП (виконавець) відеоролик для реклами свого продукту на ТБ.

Згідно з укладеним договором після підписання акта виконаних робіт усі без обмеження виключні майнові авторські та суміжні права належать замовнику. Також відповідно до договору виконавець зобов'язується особисто та за власні кошти врегулювати будь-які претензії третіх осіб до замовника, якщо такі виникнуть у процесі використання відеоролика замовником.

Однак на прохання замовника виконавець не надав жодних документів, які вказували б на перехід абсолютно всіх майнових прав від акторів, які знімалися у відеоролику, до виконавця. Тож є імовірність існування спільних майнових прав на ролик у виконавця та акторів (інформації про те, що актори працюють у ФОП як на основному місці роботи, також немає). Крім того, після 3 років із дати виготовлення ролика замовник має сплачувати роялті акторам у разі продовження використання ролика за призначенням.

Як правильно відобразити витрати на виготовлення відеоролика для реклами свого продукту в податковому та бухгалтерському обліку: показати як НМА чи віднести до витрат на збут разом із витратами на трансляцію по ТБ?

Прочитайте статью полностью »

Сдача в аренду нерезиденту собственного офисного здания

Компания предоставляет услуги по сдаче в аренду собственного офисного здания нерезиденту с дипломатическим статусом. В себестоимость услуг включаются: зарплата коменданта, отчисления в соцстрах, амортизация здания, некоторые постоянные ежемесячные услуги сторонних организаций (пожарная сигнализация, охрана, техобслуживание газо- и электрооборудования - все приобретается с НДС). Согласно договору арендатор ежемесячно оплачивает арендную плату. Кроме того, арендатором дополнительно компенсируются расходы на электроэнергию, воду и газ конкретно по данному объекту. Суммы, выставленные поставщиками электроэнергии, газа и воды, должны быть компенсированы арендатором в том же размере. Как описанные операции отражаются в налоговом и бухгалтерском учете?

Прочитайте статью полностью »

Безвозмездная передача основных средств неприбыльной организации

Вторник, 12 февраля 2019 г.
Рубрика: Вопрос-ответ   Тема: , , ,
Просмотров: 310

Предприятие планирует безвозмездно передать неприбыльной организации - Военно-гражданской администрации (орган госвласти) объекты основных средств. В настоящее время данные объекты основных средств классифицированы предприятием как объекты соцсферы, в связи с чем ранее на стоимость таких объектов в бухучете был начислен резерв обесценения и на текущую дату балансовая (остаточная) стоимость этих объектов (для целей бухучета) составляет 0 грн. Согласно п. 188.1 НКУ "база оподаткування операцій з постачання необоротних активів не може бути нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерського обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції". Верно ли понимать, что при безвозмездной передаче неприбыльной организации основных средств с балансовой (остаточной) стоимостью 0 грн. у предприятия не возникает необходимости доначисления налоговых обязательств по НДС по п. 188.1 НКУ (в связи с превышением базы налогообложения над фактической ценой поставки), т.к. сумма ранее начисленного резерва не приравнивается к понятию "балансова (залишкова вартість)"?

Прочитайте статью полностью »

Дооцінка сільськогосподарської продукції

Четверг, 20 декабря 2018 г.
Рубрика: Вопрос-ответ   Тема: , , , ,
Просмотров: 414

Підприємство на дату річного балансу, тобто на 31.12.2016, дооцінило залишки с/г продукції до справедливої вартості, застосувавши середньозважені біржові ціни на зернові й олійні культури. Таким чином, на рахунку 2711 – залишки с/г продукції за фактичною собівартістю плюс дооцінка. Чи повинна ціна реалізації та база оподаткування ПДВ бути не нижче, ніж склалася на балансі підприємства (разом з дооцінкою чи тільки стосовно собівартості) у разі реалізації залишків продукції власного виробництва в поточному році

Прочитайте статью полностью »

Простой вагонов при импорте ТМЦ

Среда, 12 декабря 2018 г.
Рубрика: Вопрос-ответ   Тема: ,
Просмотров: 410

Производится закупка ТМЦ (импорт), документы оформлены (в т. ч. ГТД), ТМЦ получены. Был простой вагонов, который нам импортер (нерезидент) предъявляет в рамках договора поставки. Документы предъявлены в валюте. Насколько это верно и не повлечет ли это за собой валютный контроль? Контрактом предусмотрена ответственность предприятия за простой железнодорожных вагонов в связи с задержкой разгрузки по вине покупателя

Прочитайте статью полностью »

Позика фізичній особі з використанням корпоративної картки

Вторник, 23 января 2018 г.
Рубрика: Вопрос-ответ   Тема: , , ,
Просмотров: 1523

Підприємство має бажання надати позику фізичній особі: чи можна використовувати корпоративну платіжну картку для отримання готівки з подальшою передачею її фізичній особі в позику?

Прочитайте статью полностью »

Страхование деятельности ломбардов

Пятница, 24 ноября 2017 г.
Рубрика: Статья   Тема: , , ,
Просмотров: 1920

Как правильно оформить операции по страхованию деятельности. Наше предприятие осуществляет ломбардную деятельность, т. е. выдает кредиты под залог имущества граждан. До сего момента залоговое имущество не страховалось. В связи с нестабильной ситуацией в регионе, хотим осуществить страхование залогового имущества. При этом, чтобы клиенты не несли дополнительных расходов, планируем осуществлять страхование за счет собственных средств. Как правильно оформить данную операцию? Каков возможен размер страховки (в денежном или % эквиваленте), от чего он зависит? На что обратить внимание? Какие проводки в данном случае уместно задействовать? Будут ли расходы на страхование уменьшать прибыль предприятия?

Прочитайте статью полностью »

Бухгалтерський та податковий облік комісіонера-резидента при операціях з комітентом-нерезидентом

Понедельник, 20 ноября 2017 г.
Рубрика: Статья   Тема: , , , ,
Просмотров: 1836

Які наслідки виникають у бухгалтерському та податковому обліку в разі здійснення операцій із купівлі товару комітентом-нерезидентом через комісіонера-резидента України в резидента?

Прочитайте статью полностью »

Виплата дивідендів засновнику підприємства

Среда, 1 ноября 2017 г.
Рубрика: Вопрос-ответ   Тема: , , , ,
Просмотров: 1730

Підприємство за рішенням засновника виплачує дивіденди засновнику, які спрямовує на збільшення статутного капіталу підприємства. Через деякий час підприємство повертає якусь частку статутного фонду засновнику (у грошовому вигляді). Які виникають податкові наслідки? Як документально оформити та відобразити у звітності таку операцію?

Прочитайте статью полностью »

Ликвидация основных средств после перехода плательщика единого налога на общую систему налогообложения

Среда, 1 ноября 2017 г.
Рубрика: Вопрос-ответ   Тема: , , , ,
Просмотров: 1691

Юрлицо – неплательщик НДС приняло решение о ликвидации основных средств, будучи плательщиком единого налога. Фактически объекты были ликвидированы после перехода предприятия на общую систему и регистрации плательщиком НДС. Каковы налоговые последствия?

Прочитайте статью полностью »

Учет использования легкового автомобиля на предприятии

Четверг, 28 сентября 2017 г.
Рубрика: Вопрос-ответ   Тема: , , ,
Просмотров: 5189

Предприятием приобретен автомобиль. Им пользуется директор и в личных, и в хозяйственных целях. Какие налоговые последствия таких поездок и как правильно вести учет на предприятии, если пользуется он им и на выходных?

Прочитайте статью полностью »

Облік та оподаткування послуг добровільного медичного страхування працівника та непрацівника за рахунок коштів підприємства

Четверг, 28 сентября 2017 г.
Рубрика: Вопрос-ответ   Тема: , ,
Просмотров: 2168

Чи є якісь відмінності в обліку й оподаткуванні під час надання послуг добровільного медичного страхування працівника та непрацівника підприємства за рахунок коштів підприємства? Наприклад, якщо людина вже звільнилася, але підприємство продовжує оплачувати її медичне страхування, при цьому сплачує ПДФО з додаткового блага з підвищуючим коефіцієнтом, ВЗ і відображає у формі N 1ДФ

Прочитайте статью полностью »

Відображення в обліку ПДВ, сплаченого під час закордонного відрядження

Вторник, 19 сентября 2017 г.
Рубрика: Вопрос-ответ   Тема: , , , ,
Просмотров: 2069

Підприємство відправило працівника у відрядження до Барселони. При цьому він із особистої картки оплатив вартість участі в конференції, проживання, харчування. Є підтвердні документи. Є компанія, яка займається відшкодуванням ПДВ учасників конференції. Як наша компанія має відобразити в обліку ПДВ, сплачений у вартості проживання, проїзду, харчування, якщо суму ПДВ буде повернено на особисту картку працівника? Думаємо, що оригінали документів надсилати до компанії, яка займається відшкодуванням ПДВ, не потрібно. Саме ця компанія має перерахувати ПДВ на картку співробітнику

Прочитайте статью полностью »

Членство у керівному органі підприємства

Четверг, 31 августа 2017 г.
Рубрика: Вопрос-ответ   Тема: , , , ,
Просмотров: 1976

Єдиним засновником підприємства є юридична особа (нерезидент). Керівним органом засновника є Президент адміністративної ради. Засновник підприємства прийняв рішення про те, що всі витрати у зв'язку з відрядженнями до підприємства Президента адміністративної ради для надання консультацій і здійснення контролю у зв'язку з діяльністю підприємства буде нести підприємство, що оформлено відповідним рішенням засновника. Чи є Президент адміністративної ради, який є членом керівного органу єдиного засновника підприємства, членом керівного органу підприємства в розумінні п. 170.9.1 ст. 170 Податкового кодексу України?

Прочитайте статью полностью »

Конвертація валюти при встановленні ціни на товар в євро

Понедельник, 28 августа 2017 г.
Рубрика: Вопрос-ответ   Тема: , , ,
Просмотров: 2169

Компанія має договір поставки (імпорт товару з відстроченням платежу) з такими умовами. Ціна за Товар встановлюється у гривні. Рахунки виставляються Постачальником у гривні, одночасно з відвантаженням Товару і негайно відправляються Покупцеві факсом або електронною поштою. Оплата проводиться на зазначений у рахунку банківський рахунок Постачальника. Валютою платежу за цим Договором Сторони домовились обрати Євро. Курс перерахунку валюти зобов'язання - гривні - у валюту платежу - Євро - визначається за офіційним курсом гривні до Євро, встановленим Національним банком України на дату здійснення Покупцем платежу Постачальнику. При конвертації грн в Євро різниці на рах. 632 при перерахунку грн в євро, наприклад: гривня - 5513,96 - це євро - 190,106954 (5513,96/курс на дату покупки 29,004515000). При купівлі валюти банком сума євро, округлена за законами арифметики, 190,11 євро x 29,004515000, курс на дату купівлі = 5 514,05 грн, різниця - 0,09 грн. Чи можливо відносити такі суми на доходи/витрати підприємства?

Прочитайте статью полностью »