Mail Home

Зведена податкова накладна

Среда, 5 апреля 2017 г.
Просмотров: 427
Рубрика: Вопрос-ответ   Тема: , ,
Подписаться на комментарии по RSS

Будьте внимательны: в законодательство могли быть внесены изменения! В этой статье приведены ссылки на законодательство, актуальное на февраль 2017 г.

При оплаті послуг на сайті покупцями гроші збирає платіжна система і наступного дня перераховує на розрахунковий рахунок загальну суму за попередній день. Чи можна робити у такому разі податкову накладну зведену за місяць чи треба оформляти підсумкову за день? Який тип причини такої податкової накладної?

Порядок заповнення податкових накладних та їх форма визначено наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 р. № 1307 (далі – Порядок № 1307). Відповідно до цього наказу податкова накладна складається у день виникнення податкових зобов'язань постачальника (продавця), крім випадків, передбачених Податковим кодексом України та цим Порядком.

Згідно з абз. 1 п. 12 Порядку № 1307, у разі постачання товарів/послуг отримувачу (покупцю), який не зареєстрований як платник податку, та у разі складання податкової накладної за щоденним підсумком операцій у графі «Отримувач (покупець)» зазначається «Неплатник», а у рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» проставляється умовний ІПН «100000000000».

Відповідно до абз. 1, 2 п. 14 Порядку № 1307, податкова накладна складається за щоденними підсумками операцій (якщо податкова накладна не була складена на ці операції) у разі здійснення постачання товарів/послуг за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником податку), розрахунки за які проводяться через касу/реєстратори розрахункових операцій або через банківську установу чи платіжний пристрій (безпосередньо на поточний рахунок постачальника).

Відповідно до п. 201.4 ПКУ, платники податку в разі здійснення постачання товарів/послуг, постачання яких має безперервний або ритмічний характер, покупцям – особам, не зареєстрованим платниками податку, можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведену податкову накладну з урахуванням всього обсягу постачання товарів/послуг таким покупцям, з якими постачання мають такий характер протягом періоду, за який складається така податкова накладна, протягом такого місяця.

При цьому ритмічним характером постачання вважається постачання товарів/послуг одному покупцю два та більше разів на місяць. На нашу думку, якщо відсутні персональні дані покупців, акти виконаних робіт та інші супутні документи, довести ритмічність поставок досить проблематично. До того ж неодноразові протягом місяця поставки здійснюються не всім покупцям, що сплачують Ваші послуги. Тому ми не рекомендуємо Вам складати зведені податкові накладні за місяць.

Також платники податку в разі здійснення постачання товарів/ послуг, база оподаткування яких визначена відповідно до статей 188 і 189 ПКУ, перевищує фактичну ціну постачання таких товарів/послуг, можуть скласти не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведену податкову накладну з урахуванням сум податку, розрахованих виходячи з перевищення бази оподаткування над фактичною ціною, визначених окремо по кожній операції з постачання товарів/послуг.

Крім того, податкова накладна може бути складена за щоденними підсумками операцій(якщо податкова накладна не була складена на ці операції) у разі здійснення постачання товарів/послуг за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником податку), розрахунки за які проводяться через касу/реєстратори розрахункових операцій або через банківську установу чи платіжний пристрій (безпосередньо на поточний рахунок постачальника). Все це норми п. 201.4 ПКУ.

Таким чином, на нашу думку, у такому випадку підприємство може складати податкову накладну за щоденними підсумками операцій. Така можливість є правом, але не обов'язком платника податків. При цьому, згідно з п. 201.5 ПКУ, необхідно складати декілька податкових накладних за результатами щоденних операцій для операцій, що оподатковуються, і операцій, звільнених від оподаткування. При цьому тип причини відповідно до п. 8 Порядку № 1307 вказується “11 – Складена за щоденними підсумками операцій”. Графи “Отримувач (покупець)” та “Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)” заповнюються відповідно до вимог абз. 1 п. 12 Порядку № 1307.

Ольга Буркун

Аудитор АФ «Курсор-Аудит»


Оцените статью, пожалуйста:

twitter.com facebook.com vkontakte.ru odnoklassniki.ru livejournal.ru yandex.ru

Оставьте Ваш комментарий!

Не регистрировать/аноним

Используйте нормальные имена. Ваш комментарий будет опубликован после проверки.

Если вы уже зарегистрированы как комментатор или хотите зарегистрироваться, укажите пароль и свой действующий email.
(При регистрации на указанный адрес придет письмо с кодом активации и ссылкой на ваш персональный аккаунт, где вы сможете изменить свои данные, включая адрес сайта, ник, описание, контакты и т.д.)



(обязательно)