Mail Home

Військовий збір з винагороди, що сплачується за авторським договором

Вторник, 28 октября 2014 г.
Просмотров: 2559
Рубрика: Вопрос-ответ   Тема: , ,
Подписаться на комментарии по RSS

Будьте внимательны: в законодательство могли быть внесены изменения! В этой статье приведены ссылки на законодательство, актуальное на октябрь 2014 г.

Чи оподатковуються військовим збором витрати на винагороду, що сплачується за авторським договором на створення та використання творів науки, літератури та мистецтва, крім зазначеної у пп. 2.1.3 Інструкції № 5, за відкриття, винаходи та раціоналізаторські пропозиції та їх використання?

Авторська винагорода може бути виплачена згідно із Законом України «Про авторське право та суміжні права» від 23.12.93 р. № 3792-XII.

Оподаткування військовим збором витрат на винагороду, що сплачується за авторським договором на створення та використання творів науки, літератури та мистецтва, крім зазначеної у пп. 2.1.3 Інструкції № 5, та винагороди за відкриття, винаходи та раціоналізаторські пропозиції та їх використання (п. 3.14 Інструкції № 5), залежить від того, за яким саме договором сплачується така винагорода.

Так, авторські договори на створення та використання творів науки, літератури та мистецтва є різновидом цивільно-правових договорів.

З авторами творів можуть укладатися такі авторські договори:

1) ліцензійний договір (ст. 1109 ЦКУ);

2) договір про передачу виключних майнових прав на твір (ст. 1113 ЦКУ);

3) договір про створення за замовленням (ст. 1112 ЦКУ).

На нашу думку, якщо автор створює свій твір за договором замовлення, то виникає об'єкт оподаткування військовим збором. У випадку, якщо авторську винагороду виплачують за договором про передачу прав на використання авторського твору (роялті), то об'єкт для нарахування військового збору не виникає.

Тепер стосовно винагород за відкриття, винаходи та раціоналізаторські пропозиції та їх використання, які виплачуються згідно з Інструкцією про порядок виплати винагороди за відкриття, винаходи і раціоналізаторські пропозиції, затвердженою постановою Державного комітету у справах винаходів і відкриттів Ради Міністрів СРСР від 15.01.74 р. (чинність підтверджена листом Мін’юсту від 24.03.2010 р. № 2609-0-33-10-34).

Такі виплати можуть бути у вигляді:

• одноразових заохочувальних винагород за відкриття чи винахід;

• винагороди за використання винаходу;

• винагороди за раціоналізаторську пропозицію.

Виходячи з вищенаведеного, можемо зробити висновок, що перша і третя з перелічених виплат можуть бути об'єктом оподаткування військовим збором, якщо вони виплачуються за цивільно-правовими договорами, які мають ознаки правовідносин, що регулюються договором підряду (робіт) або договором про надання послуг.

Ольга Буркун

Аудитор АФ «Курсор-Аудит»


Оцените статью, пожалуйста:

twitter.com facebook.com vkontakte.ru odnoklassniki.ru livejournal.ru yandex.ru

Оставьте Ваш комментарий!

Не регистрировать/аноним

Используйте нормальные имена. Ваш комментарий будет опубликован после проверки.

Если вы уже зарегистрированы как комментатор или хотите зарегистрироваться, укажите пароль и свой действующий email.
(При регистрации на указанный адрес придет письмо с кодом активации и ссылкой на ваш персональный аккаунт, где вы сможете изменить свои данные, включая адрес сайта, ник, описание, контакты и т.д.)



(обязательно)