Конвертація валюти при встановленні ціни на товар в євро
Просмотров: 2761
Рубрика: Вопрос-ответ Тема: бухгалтерский учет, ВЭД, налоговый кодекс, налоговый учет
Будьте внимательны: в законодательство могли быть внесены изменения! В этой статье приведены ссылки на законодательство, актуальное на июнь 2017 г.
Компанія має договір поставки (імпорт товару з відстроченням платежу) з такими умовами. Ціна за Товар встановлюється у гривні. Рахунки виставляються Постачальником у гривні, одночасно з відвантаженням Товару і негайно відправляються Покупцеві факсом або електронною поштою. Оплата проводиться на зазначений у рахунку банківський рахунок Постачальника. Валютою платежу за цим Договором Сторони домовились обрати Євро. Курс перерахунку валюти зобов'язання - гривні - у валюту платежу - Євро - визначається за офіційним курсом гривні до Євро, встановленим Національним банком України на дату здійснення Покупцем платежу Постачальнику. При конвертації грн в Євро різниці на рах. 632 при перерахунку грн в євро, наприклад: гривня - 5513,96 - це євро - 190,106954 (5513,96/курс на дату покупки 29,004515000). При купівлі валюти банком сума євро, округлена за законами арифметики, 190,11 євро x 29,004515000, курс на дату купівлі = 5 514,05 грн, різниця - 0,09 грн. Чи можливо відносити такі суми на доходи/витрати підприємства?
Згідно зі ст. 7 Декрету КМУ от 19.02.93 г. № 15-93 у розрахунках між резидентами і нерезидентами в межах торговельного обороту використовуються як засіб платежу іноземна валюта та грошова одиниця України - гривня.
Перерахування валюти нерезиденту (в євро) є операцією в іноземній валюті - господарська операція, вартість якої визначена в іноземній валюті або яка потребує розрахунків в іноземній валюті, відповідно до п. 4 П(С)БО 21 "Вплив змін валютних курсів".
Пунктом 5 П(С)БО 21 встановлено, що операції в іноземній валюті під час первісного визнання відображаються у валюті звітності шляхом перерахунку суми в іноземній валюті із застосуванням валютного курсу на початок дня, дати здійснення операції (дати визнання активів, зобов'язань, власного капіталу, доходів і витрат).
Таким чином, якщо валюта контракту - гривня, то облік заборгованості перед контрагентом ведеться в гривні як валюті звітності, так і валюті контракту. Євро - це тільки валюта платежу, тому як еквівалент в обліку розрахунків з постачальником не застосовується.
Отже, платіж здійснюється в сумі 190,11 євро, в обліку валютна сума перераховується у гривні та дорівнює 5514,05 грн. Якщо заборгованість на момент платежу дорівнювала 5513,96 грн., на нашу думку, може бути зроблена коригуюча проводка - Дт 949 Кт 632.
Якщо за аналогічними операціями виникає дохід, застосовується рахунок 719.
В податковому обліку при цьому наслідків не виникає.
Ольга Буркун
|
Аудитор АФ «Курсор-Аудит»
|
Оцените статью, пожалуйста:
Другие записи на эту же тему
- Відображення у податковому обліку витрат на закордонне відрядження для проходження навчання за профілем підприємства
- НДС по консультационным услугам
- Учет ключей ЭЦП в бухгалтерском и налоговом учете предприятия
- Возможность получения руководителем предприятия товарно-материальных ценностей без доверенности
- Особенности сделок купли-продажи между нерезидентами на территории Украины
- Вынужденный прогул после увольнения
- Реєстрація місць зберігання алкогольних напоїв