Mail Home

налоговый кодекс

Налогообложение договоров совместной деятельности

Каков порядок налогообложения договоров совместной деятельности по налогу на прибыль после 01.01.2015 г.?

Прочитайте статью полностью »

Налоговый учет по НДС при уступке прав требования

Какие операции в налоговом учете по НДС необходимо провести должнику и кредиторам при уступке прав требования по задолженности:

– возникшей в связи с начислением арендной платы по договору аренды, с последующей компенсацией?

– возникшей в связи с перечислением предварительной оплаты по договору аренды, с последующей компенсацией?

Прочитайте статью полностью »

Налоговый учет по НДС при переводе долга

Вторник, 12 мая 2015 г.
Рубрики: Вопрос-ответ
Метки: , ,

Какие операции в налоговом учете по НДС необходимо провести кредитору и должникам при переводе долга по задолженности:

– возникшей в связи с начислением арендной платы по договору аренды, с последующей компенсацией?

– возникшей в связи с перечислением предварительной оплаты по договору аренды, с последующей компенсацией?

Прочитайте статью полностью »

Можливість застосування норми п. 34 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ платниками, що застосовують спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського господарства

Четверг, 2 апреля 2015 г.
Рубрики: Вопрос-ответ
Метки: , ,

Чи буде застосовуватися норма п. 34 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ до платників податку, які згідно зі ст. 209 ПКУ застосовують спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського господарства?

Прочитайте статью полностью »

Оподаткування дивідендів платником єдиного податку четвертої групи

Четверг, 2 апреля 2015 г.
Рубрики: Вопрос-ответ
Метки: , ,

Який порядок оподаткування при виплаті дивідендів підприємством – платником єдиного податку четвертої групи?

Прочитайте статью полностью »

Податок на нерухомість з об'єктів нерухомості, що надаються в оренду

Підприємство має власне офісне приміщення. Основний вид діяльності – надання об'єктів нерухомості в оренду. Чи є таке підприємство платником податку на нерухомість?

Прочитайте статью полностью »

Оподаткування операцій оренди між пов'язаними особами

Вторник, 10 марта 2015 г.
Рубрики: Вопрос-ответ
Метки: , , ,

Єдиним засновником ПрАТ є ТОВ, тобто вони є пов'язаними особами. Обидві особи – резиденти України, платники податку на прибуток. ПрАТ орендує у ТОВ майно (виробничий комплекс та офіс). Загальна сума за договорами перевищує 3 млн. грн. Чи є така операція об'єктом оподаткування з огляду на зміни, внесені до ПКУ Законом від 28.12.2014 р. № 72-VIII?

Прочитайте статью полностью »

Оподаткування поворотної фінансової допомоги від засновника

У січні 2015 року підприємство, що є платником податку на прибуток, одержало поворотну фінансову допомогу від засновника, що також є платником податку на прибуток. Строк повернення – вересень 2015 року. Чи є така операція об'єктом оподаткування з огляду на зміни, внесені до Податкового кодексу Законом від 28.12.2014 р. № 71-VIII?

Прочитайте статью полностью »

Сплата авансового внеску при виплаті дивідендів

Понедельник, 16 февраля 2015 г.
Рубрики: Вопрос-ответ
Метки: , ,

Єдиним засновником ПрАТ є ТОВ. Засновниками ТОВ є юридична особа – нерезидент та фізична особа. ПрАТ і ТОВ – резиденти України, платники податку на прибуток. ТОВ на користь своїх засновників планує виплатити дивіденди, джерелом яких є сума дивідендів, що отримана від ПрАТ. Чи повинно ТОВ сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті дивідендів?

Прочитайте статью полностью »

Оподаткування дивідендів з урахуванням змін, внесених до Податкового кодексу

Понедельник, 16 февраля 2015 г.
Рубрики: Вопрос-ответ
Метки: , ,

Єдиним засновником ПрАТ є ТОВ. Обидві особи – резиденти України, платники податку на прибуток. ПрАТ на користь ТОВ планує виплатити дивіденди. Як оподатковується така операція у емітента з огляду на зміни, внесені до Податкового кодексу Законом від 28.12.2014 р. № 71-VIII?

Прочитайте статью полностью »

Реєстрація як суб'єкта спеціального режиму оподаткування фермерського господарства, член якого отримав у користування землі сільгосппризначення

Пятница, 13 февраля 2015 г.
Рубрики: Вопрос-ответ
Метки: ,

Для створення фермерського господарства член такого господарства отримав у користування землі сільгосппризначення. Чи може таке господарство перейти з 1 січня нового року на сплату фіксованого сільськогосподарського податку і зареєструватися як суб'єкт спеціального режиму оподаткування?

Прочитайте статью полностью »

Реєстрація фермерського господарства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування при зміні профілю виробництва

Пятница, 13 февраля 2015 г.
Рубрики: Вопрос-ответ
Метки: ,

Чи може новоутворене фермерське господарство перейти з 01.01.2015 р. на сплату фіксованого сільськогосподарського податку та зареєструватися як суб'єкт спеціального режиму оподаткування, якщо воно в році утворення займалося виключно розведенням курей та реалізацією яєць, а в новому році планує займатися рослинництвом?

Прочитайте статью полностью »

Правомірність відкликання висновку про відшкодування ПДВ при зміні місцезнаходження підприємства

Понедельник, 5 января 2015 г.
Рубрики: Вопрос-ответ
Метки: , ,

У 2013 році підприємство змінило своє місцезнаходження, але в декларації з ПДВ за грудень 2013 року задекларувало бюджетне відшкодування. У лютому 2014 року пройшла перевірка бюджетного відшкодування за попереднім місцезнаходженням та податковою складено висновок про відсутність порушень при декларуванні відповідних сум. Після проведення перевірки висновок про відшкодування був переданий до Державної казначейської служби. У липні 2014 року (відшкодування фактично не отримано) підприємство взято на облік за новим місцезнаходженням, у зв'язку з чим податковий орган за попереднім місцезнаходженням відкликав раніше поданий висновок з Державної казначейської служби. Податковий орган за новим місцезнаходженням відмовляється надавати висновок до Державної казначейської служби. Чи правомірні дії податкових органів?

Прочитайте статью полностью »

Заполнение налоговой накладной на ремонтно-строительные работы

Пятница, 26 декабря 2014 г.
Рубрики: Вопрос-ответ
Метки: ,

Как заполнять налоговую накладную на ремонтно-строительные работы, что писать в графе 3? Нужно ли в таком случае приводить в налоговой накладной весь перечень работ по смете?

Прочитайте статью полностью »

Использование печатей юридическими лицами в налоговых отчетах и документах

Как изменились требования к использованию печати юридическими лицами в налоговых отчетах и документах в связи со вступлением в силу Закона «О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины по упрощению открытия бизнеса» от 15.04.2014 г. № 1206-VII?

Прочитайте статью полностью »

Податковий облік списання ПММ на сільгосптехніку

Пятница, 28 ноября 2014 г.
Рубрики: Вопрос-ответ
Метки: , ,

Як в податковому обліку відображається списання ПММ на сільгосптехніку?

Прочитайте статью полностью »

Авансові внески при виплаті дивідендів

Пятница, 31 октября 2014 г.
Рубрики: Вопрос-ответ
Метки: , ,

У вересні 2014 року наше підприємство вперше нарахувало дивіденди учасникам. Як сплачувати авансові внески при виплаті дивідендів, якщо у підприємства є три філії у різних містах? Чи потрібно загальну суму авансового внеску розподіляти між філіями і якщо так, то в якому співвідношенні? Чи можна використовувати співвідношення витрат кожної з філій та підприємства в цілому, застосовуючи розрахунок за формою № 39 за попередній рік? Як бути, якщо за результатами 2014 року співвідношення буде іншим? Як в такому випадку заповнювати розрахунок за формою № 39 за 2014 рік?

Прочитайте статью полностью »

Військовий збір з винагороди, що сплачується за авторським договором

Вторник, 28 октября 2014 г.
Рубрики: Вопрос-ответ
Метки: , ,

Чи оподатковуються військовим збором витрати на винагороду, що сплачується за авторським договором на створення та використання творів науки, літератури та мистецтва, крім зазначеної у пп. 2.1.3 Інструкції № 5, за відкриття, винаходи та раціоналізаторські пропозиції та їх використання?

Прочитайте статью полностью »

Військовий збір з компенсації за викристання власного інструменту та особистого транспорту

Понедельник, 27 октября 2014 г.
Рубрики: Вопрос-ответ
Метки: , ,

Чи оподатковується військовим збором компенсація працівникам за використання для потреб виробництва власного інструменту та особистого транспорту?

Прочитайте статью полностью »

Сільськогосподарське підприєсмство - суб'єкт спеціального режиму як платник ПДВ на загальних підставах

Понедельник, 27 октября 2014 г.
Рубрики: Вопрос-ответ
Метки: , , ,

За яких умов сільськогосподарське підприємство – суб'єкт спеціального режиму оподаткування з ПДВ вважається платником зазначеного податку на загальних підставах? Як на це впливають операції з постачання основних фондів?

Прочитайте статью полностью »

Порядок відображення виплат мобілізованому працівнику у статистичній звітності та у звітах за формами Д4 і 1ДФ

Пятница, 24 октября 2014 г.
Рубрики: Статья
Метки: , , ,

У вересні на підприємстві був мобілізований працівник. Який порядок відображення виплат такому працівнику у статистичній звітності та у звітах за формами Д4 і 1ДФ?

Прочитайте статью полностью »

Период начисления обязательств по НДС в случае выявления недостачи и обращением в суд по данному факту

Предприятие реализует готовую продукцию на экспорт на условиях СРТ ж/д транспортом. При поступлении вагонов в порт выявлена весовая недостача в пути следования, о чем составлен коммерческий акт. Также предприятием получена ГТД с частичным вывозом груза за пределы Украины (с учетом коммерческого акта). По данному факту предприятие подает иск в суд. Сумма недостачи в бухгалтерском учете отнесена на счет недостачи до выяснения.

Нужно ли начислять налоговые обязательства по НДС и в каком периоде это необходимо сделать, а именно: по дате коммерческого акта или в периоде получения решения суда?

Прочитайте статью полностью »

Податковий облік з ПДВ передачі у безоплатне користування пов'язаній особі приміщення при відсутності обліку основних засобів

Які податкові наслідки з ПДВ передачі ЮО на загальній системі оподаткування у безоплатне користування частини нежитлового приміщення ФОП-платнику ЄП, пов'язаній особі, при відсутності обліку основних засобів?

Прочитайте статью полностью »

Запоздалое признание в налоговом учете расходов в виде амортизации

Предприятие осуществило ввод МНМА в непроизводственный цех, в месяце ввода в бухгалтерском учете был начислен 100 % износ, а в налоговом учете расходы в виде амортизации не признаны. Затем этот объект передается в аренду.

Необходимо ли в данном случае признавать в налоговом учете 100% износ или предприятие уже утратило свое право на отражение расходов в налоговом учете?

Прочитайте статью полностью »

Отражение в отчетности и налогообложение инвестиционной прибыли

Четверг, 2 октября 2014 г.
Рубрики: Статья
Метки: , ,

Компания – профессиональный торговец приобретает у физических лиц ценные бумаги. Оплата за ценные бумаги будет произведена в следующем квартале (если будет оплата, а не расторжение договора купли-продажи).

1. Должен ли торговец ценными бумагами в квартале приобретения ЦБ у физлиц исчислять инвестиционный доход физлица по данному договору купли-продажи ЦБ и удерживать и перечислять в бюджет с него (при наличии дохода) НДФЛ, если выплаты за ЦБ не было?

2. Должен ли торговец ценными бумагами отражать данные операции в ф. № 1ДФ, если оплаты в отчетном квартале физлицам по таким договорам не производились?

Прочитайте статью полностью »