Mail Home

Термін зберігання готівки на виплату орендної плати за паї (земельні ділянки)

Среда, 17 сентября 2014 г.
Просмотров: 3718
Рубрика: Вопрос-ответ   Тема:
Подписаться на комментарии по RSS

Будьте внимательны: в законодательство могли быть внесены изменения! В этой статье приведены ссылки на законодательство, актуальное на август 2014 г.

Протягом якого терміну можна зберігати готівкові кошти, одержані сільгосппідприємством з банку на виплату орендної плати за паї (земельні ділянки)? Який символ треба вказувати на зворотному боці грошового чеку (цілі витрат) при отриманні готівки з банку на виплату орендної плати за паї?

Згідно з п. 2.10 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004 р. № 637 (далі – Положення № 637), підприємства мають право зберігати у своїй касі готівку, одержану в банку для виплат, що належать до фонду оплати праці, а також пенсій, стипендій, дивідендів (доходу), понад установлений ліміт каси протягом трьох робочих днів, включаючи день одержання готівки в банку.

Термін «виплати, пов'язані з оплатою праці» визначений п. 1.2 Положення № 637 – це виплати, що віднесені до фонду оплати праці, а також до інших виплат, що не належать до цього фонду згідно з Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Держкомстату від 13.01.2004 р. № 5 (далі – Інструкція № 5).

Відповідно до п. 3.35 Інструкції № 5 до інших виплат, що не належать до фонду оплати праці, включаються в тому числі доходи за акціями та інші доходи від участі працівників у власності підприємства (дивіденди, відсотки, виплати за паями), а також доходи від здавання в оренду землі.

Таким чином, оскільки виплата готівкою таких доходів фізичним особам, як доходи від здавання в оренду землі, входить до переліку виплат згідно з Інструкцією № 5, така операція цілком відповідає визначенню терміна «виплати, пов'язані з оплатою праці», тому такі кошти, отримані в банку, підприємства мають право зберігати у своїй касі протягом трьох робочих днів, включаючи день одержання готівки в банку.

Що стосується символів у чеках, то з дати набрання чинності Положенням № 637 (втратила чинність постанова НБУ від 19.02.2001 р. № 69, де у додатку 1 були наведені структура та зміст символів звіту про касові обороти банку) для клієнтів банків не є обов'язковим при заповненні чеків у графі «Цілі витрат» визначати будь-які числові символи. Така символіка на сьогодні необхідна для обліку банківських касових операцій і використовується у банківській звітності (постанова НБУ від 19.03.2003 р. № 124).

Символ видатків 40 застосовується до операцій з видачі готівки на виплати, пов'язані з оплатою праці, при цьому слід зауважити, що у всіх вищезгаданих документах НБУ термін «виплати, пов'язані з оплатою праці» визначений однаково.

Ольга Буркун

Аудитор АФ «Курсор-Аудит»


Оцените статью, пожалуйста:

twitter.com facebook.com vkontakte.ru odnoklassniki.ru livejournal.ru yandex.ru

Оставьте Ваш комментарий!

Не регистрировать/аноним

Используйте нормальные имена. Ваш комментарий будет опубликован после проверки.

Если вы уже зарегистрированы как комментатор или хотите зарегистрироваться, укажите пароль и свой действующий email.
(При регистрации на указанный адрес придет письмо с кодом активации и ссылкой на ваш персональный аккаунт, где вы сможете изменить свои данные, включая адрес сайта, ник, описание, контакты и т.д.)



(обязательно)