• Cursor Audit

     

  • Cursor Audit

Реєстрація місць зберігання алкогольних напоїв

Середа, 02 лютого 2011
Переглядів: 13231
Будьте внимательны: в законодательство могли быть внесены изменения! В этой статье приведены ссылки на законодательство, актуальное на апрель 2010 г.

Які існують особливості реєстрації місць зберігання алкогольних напоїв, зокрема, якщо алкогольні напої зберігаються безпосередньо в магазині?

Зберігати алкогольні напої дозволено тільки в місцях зберігання, які внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання (далі – Єдиний реєстр).

Порядок ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання затверджено наказом ДПАУ від 28.05.2002 р. № 251 (далі – Порядок).

Єдиний державний реєстр місць зберігання – це перелік місць, що використовуються для зберігання спирту, та приміщень, що використовуються для зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів (далі – місце зберігання), який містить відомості про місцезнаходження місць зберігання та відомості про заявників.

До Єдиного реєстру вносяться:

– місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів;

– місця зберігання спирту суб'єктів підприємницької діяльності – виробників спирту та алкогольних напоїв;

– місця зберігання спирту суб'єктів підприємницької діяльності, які отримують спирт для забезпечення виробничих та інших потреб, якщо його кількість перевищує 100 декалітрів на квартал.

Для внесення до Єдиного реєстру місць зберігання роздрібних партій алкогольних напоїв або тютюнових виробів суб'єкти підприємницької діяльності подають заяву до регіонального управління Департаменту за місцезнаходженням місця зберігання (абз. 5 п. 2.1 Порядку).

У листі від 04.02.2010 р. № 1114/6/32-0615 «Щодо місць зберігання алкоголю і тютюну» ДПАУ надала роз'яснення стосовно місць зберігання алкоголю і, зокрема, дійшла такого висновку:

«...до Єдиного державного реєстру має вноситися будь-яке місце зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, незалежно від того, знаходиться воно у місці здійснення торгівлі чи у відокремлених від об'єкта торгівлі місцях (складських приміщеннях)».



Отже, виходячи з вищенаведеного, якщо алкогольні напої зберігаються безпосередньо в магазині, то магазин (як місце здійснення торгівлі) вважається і місцем зберігання таких напоїв та повинен бути внесений до Єдиного реєстру згідно із заявою суб'єкта підприємницької діяльності за місцезнаходженням місця зберігання.

Ольга БуркунАудитор АФ «Курсор-Аудит»
Людмила СафоноваБухгалтер-эксперт
Оцініть матеріал!:

Коментарі  

Роман 16.12.2020, 18:03
А как обьяснить это?!

З А К О Н У К Р А Ї Н И

Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового,

коньячного і плодового, алкогольних напоїв

та тютюнових виробів

Стаття 15. Імпорт, експорт, оптова і роздрібна торгівля

алкогольними напоями та тютюновими виробами

Суб'єкти господарювання, які отримали ліцензію на роздрібну

торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами, вносять до

Єдиного реєстру тільки ті місця зберігання алкогольних напоїв та

тютюнових виробів, що розташовані за іншою адресою, ніж місце

здійснення торгівлі.
Відповісти
Геннадий Курсор-Аудит 16.12.2020, 18:04
Роман! Данная консультация была создана и размещена в системе "Лига-Закон" в апреле 2010 года. Указанная Вами норма закона вступила в силу с 16.06.2010 г. На наш сайт данная статья была помещена без изменений того текста, который был размещен в системе "Лига-Закон"
Відповісти

Додати коментар