Mail Home

Податковий облік з ПДВ передачі у безоплатне користування пов'язаній особі приміщення при відсутності обліку основних засобів

Пятница, 3 октября 2014 г.
Просмотров: 7998
Рубрика: Вопрос-ответ   Тема: , , ,
Подписаться на комментарии по RSS

Будьте внимательны: в законодательство могли быть внесены изменения! В этой статье приведены ссылки на законодательство, актуальное на июнь 2014 г.

Які податкові наслідки з ПДВ передачі ЮО на загальній системі оподаткування у безоплатне користування частини нежитлового приміщення ФОП-платнику ЄП, пов'язаній особі, при відсутності обліку основних засобів?

Здійснити оформлення передачі частини нежитлового приміщення можливо шляхом укладання договору позички або договору найму (оренди).

При цьому, для дотримання вимог чинного законодавства щодо платної основи договору найму, в договорі необхідно визначити умовну орендну плату, наприклад, в розмірі 1 грн.

При передачі об'єкта у безоплатне користування по договору позички, ЮО дохід у розмірі плати за користування не отримує, тобто така операція не є господарською в розумінні ПКУ (пп. 14.1.36 ПКУ).

Таким чином, відповідно до пп. “г” п. 198.5 ПКУ платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ПКУ, за необоротними активами під час придбання або виготовлення яких суми податку були включені до складу податкового кредиту, у разі якщо такі необоротні активи починають використовуватися в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку. Згідно з п. 189.1 ПКУ база оподаткування за необоротними активами визначається виходячи з балансової (залишкової) вартості, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів - виходячи із звичайної ціни).

Отже, при відсутності обліку вартості нежитлового приміщення, податкові зобов'язання з ПДВ визначаємо на рівні звичайної ціни.

Згідно з п. 14.1.71 ПКУ звичайна ціна - ціна товарів (робіт, послуг), визначена сторонами договору, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Якщо не доведено зворотне, вважається, що така звичайна ціна відповідає рівню ринкових цін.

У відповідності до пп. 14.1.219 ПКУ ринкова ціна - ціна, за якою товари (роботи, послуги) передаються іншому власнику за умови, що продавець бажає передати такі товари (роботи, послуги), а покупець бажає їх отримати на добровільній основі, обидві сторони є взаємно незалежними юридично та фактично, володіють достатньою інформацією про такі товари (роботи, послуги), а також ціни, які склалися на ринку ідентичних (а за їх відсутності - однорідних) товарів (робіт, послуг) у порівняних економічних (комерційних) умовах. При цьому, порядок визначення ринкових цін ПКУ не встановлений, за виключенням контрольованих операцій, при здійсненні яких ціни визначаються згідно з п. 39.3.1 ПКУ. Нагадаємо, що до контрольованих операцій віднесені операцію вартістю понад 50 млн. грн.

Для визначення податкових зобов'язань з ПДВ звичайну ціну об'єкта нерухомості можливо визначити проаналізувавши періодику ЗМІ щодо вартості продажу аналогічних об'єктів або скористатись послугами суб'єкта оціночної діяльності.

При укладанні договору оренди (найму), який, як зазначалось вище, укладається на платній основі, орендна плата оподатковується ПДВ на загальних підставах.

Резюме:

При передачі частини нежитлового приміщення за договором позики податкові зобов'язання з ПДВ визначаються на рівні ринкової ціни об'єкту та виникають у разі, коли ЮО скористалась податковим кредитом при його придбанні.

Ольга Буркун

Аудитор АФ «Курсор-Аудит»


Оцените статью, пожалуйста:

twitter.com facebook.com vkontakte.ru odnoklassniki.ru livejournal.ru yandex.ru

Комментарии:

  1. 2014-10-07 в 10:51:13 | Iegor

    Зобовязання з ПДВ виходячи із звичайної ціни згідно п.198.5 ПКУ виникають лише у разі відсутності обліку необоротних активів - а в цьому випадку облік необоротних активів ведеться, тобто ПЗ мають бути нараховані за балансовою вартістю, тобто 0.

  2. 2014-10-07 в 13:12:40 | Геннадий (Курсор-Аудит)
    ]]>]]>

    Дякуємо за Ваш коментар. Ми з вами згодні. Така неточність виникла у зв'язку з тим, що в процесі підготовки консультації ми випадково вписали запитання з іншої консультації. Ми внесли зміни в запитання. Відповідь на те запитання, яке було раніше, буде розміщена на сайті в найближчий час

Оставьте Ваш комментарий!

Не регистрировать/аноним

Используйте нормальные имена. Ваш комментарий будет опубликован после проверки.

Если вы уже зарегистрированы как комментатор или хотите зарегистрироваться, укажите пароль и свой действующий email.
(При регистрации на указанный адрес придет письмо с кодом активации и ссылкой на ваш персональный аккаунт, где вы сможете изменить свои данные, включая адрес сайта, ник, описание, контакты и т.д.)



(обязательно)