Mail Home

ПДВ з продажу програмного забезпечення, придбаного у нерезидента

Понедельник, 30 сентября 2013 г.
Просмотров: 4944
Рубрика: Вопрос-ответ   Тема: , ,
Подписаться на комментарии по RSS

Будьте внимательны: в законодательство могли быть внесены изменения! В этой статье приведены ссылки на законодательство, актуальное на август 2013

Чи звільняється від ПДВ продаж третій особі програмного забезпечення (НМА), придбаного у нерезидента?

Відповідно до п. 261 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ на період з 1 січня 2013 року до 1 січня 2023 року звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з постачання програмної продукції.

Для цілей цього пункту до програмної продукції відносяться: результат комп'ютерного програмування у вигляді операційної системи, системної, прикладної, розважальної та/або навчальної комп'ютерної програми (їх компонентів), а також у вигляді інтернет-сайтів та/або онлайн-сервісів; криптографічні засоби захисту інформації.

Термін «комп'ютерна програма» визначається в Законі України «Про розповсюдження примірників аудіовізуальніх товарів, фонограм, відеограм, комп'ютерних програм, баз даних» від 23.03.2000 р. № 1587-ІІІ, а термін «криптографічні засоби захисту інформації» – в Положенні про порядок розроблення, виробництва та експлуатації криптографічних засобів захисту інформації, затвердженому наказом Держспецзв'язку від 20.07.2007 р. № 141.

Відповідно до міжнародних стандартів ISO під програмним забезпеченням розуміються всі програми, процедури, правила та відповідна документація системи обробки інформації, або їх частини. Інші визначення міжнародних та вітчизняних стандартів трактують програмне забезпечення як «комп'ютерні програми, процедури і відповідна документація до функціювання комп'ютерної програми».

Виходячи з вищенаведеного поняття «програмне забезпечення» цілком можна віднести до складової «програмної продукції».

При цьому нормами п. 261 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ не встановлюються спеціальні правила для програмного забезпечення, придбаного у нерезидента. Отже, такі операції звільняються від нарахування ПДВ.

Ольга Буркун

Аудитор АФ «Курсор-Аудит»


Оцените статью, пожалуйста:

twitter.com facebook.com vkontakte.ru odnoklassniki.ru livejournal.ru yandex.ru

Оставьте Ваш комментарий!

Не регистрировать/аноним

Используйте нормальные имена. Ваш комментарий будет опубликован после проверки.

Если вы уже зарегистрированы как комментатор или хотите зарегистрироваться, укажите пароль и свой действующий email.
(При регистрации на указанный адрес придет письмо с кодом активации и ссылкой на ваш персональный аккаунт, где вы сможете изменить свои данные, включая адрес сайта, ник, описание, контакты и т.д.)



(обязательно)