Mail Home

Оподаткування операцій оренди між пов'язаними особами

Вторник, 10 марта 2015 г.
Просмотров: 4039
Рубрика: Вопрос-ответ   Тема: , , ,
Подписаться на комментарии по RSS

Будьте внимательны: в законодательство могли быть внесены изменения! В этой статье приведены ссылки на законодательство, актуальное на январь 2015 г.

Єдиним засновником ПрАТ є ТОВ, тобто вони є пов'язаними особами. Обидві особи – резиденти України, платники податку на прибуток. ПрАТ орендує у ТОВ майно (виробничий комплекс та офіс). Загальна сума за договорами перевищує 3 млн. грн. Чи є така операція об'єктом оподаткування з огляду на зміни, внесені до ПКУ Законом від 28.12.2014 р. № 72-VIII?

Відповідно до змін, внесених Законом України від 28.12.2014 р. № 72-VIII, ст. 39 ПКУ викладена в новій редакції.

Так, згідно з пп. 39.2.1.1 ПКУ для цілей нарахування податку на прибуток підприємств контрольованими операціями є:

а) господарські операції, які впливають на об'єкт оподаткування сторін (сторони) таких операцій, що здійснюються платниками податків з пов'язаними особами – нерезидентами;

б) господарські операції з продажу товарів через комісіонерів-нерезидентів.

Хоча пп. 39.1.4 ПКУ передбачено, що встановлення відповідності умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки» проводиться за методами, визначеними пунктом 39.3 цієї статті, з метою перевірки правильності, повноти нарахування та сплати податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість.

Далі, тільки у пп. 39.5.5.5 ПКУ, де йдеться про те, що центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну податкову і митну політику, розглядає заяву платника податків протягом 15 робочих днів з дня її отримання та за результатами розгляду приймає одне з наведених у цьому підпункті рішень, передбачено, що коли контролюючим органом встановлено, що таке пропорційне коригування є необґрунтованим та призвело до заниження податкових зобов'язань або завищення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, від'ємного значення об'єкта оподаткування, платника податків може бути притягнуто до відповідальності в порядку, передбаченому ст. 123 цього Кодексу.

Тобто на сьогодні ст. 39 ПКУ не містить переліку контрольованих операцій для цілей нарахування податку на додану вартість.

Таким чином, якщо перелік, наведений у пп. 39.2.1.1 ПКУ, може бути застосований до податку на додану вартість, орендні операції між ПрАТ та ТОВ не є контрольованими, навіть якщо вони є пов'язаними особами.

Ольга Буркун

Аудитор АФ «Курсор-Аудит»


Оцените статью, пожалуйста:

twitter.com facebook.com vkontakte.ru odnoklassniki.ru livejournal.ru yandex.ru

Оставьте Ваш комментарий!

Не регистрировать/аноним

Используйте нормальные имена. Ваш комментарий будет опубликован после проверки.

Если вы уже зарегистрированы как комментатор или хотите зарегистрироваться, укажите пароль и свой действующий email.
(При регистрации на указанный адрес придет письмо с кодом активации и ссылкой на ваш персональный аккаунт, где вы сможете изменить свои данные, включая адрес сайта, ник, описание, контакты и т.д.)



(обязательно)