Mail Home

Оплата на зарплатну картку по цивільно-правовому договору

Среда, 9 октября 2013 г.
Просмотров: 3192
Рубрика: Вопрос-ответ   Тема: , ,
Подписаться на комментарии по RSS

Будьте внимательны: в законодательство могли быть внесены изменения! В этой статье приведены ссылки на законодательство, актуальное на май 2013

Зі штатним працівником підприємства укладено цивільно-правовий договір про виконання певних робіт, не пов'язаних з його посадовими обов'язками. Чи не буде додатковим приводом до прискіпувань з боку контролюючих органів, якщо оплату за цим договором перераховувати на зарплатну картку?

Насамперед визначимось з терміном «зарплатна картка». Зарплатна картка – це платіжна картка, яка відповідно до п. 1.27 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» від 05.04.2001 р. № 2346-ІІІ є спеціальним платіжним засобом, що використовується для ініціювання переказу коштів з рахунка платника або відповідного рахунка банку з метою оплати вартості товарів і послуг, перерахування коштів зі своїх рахунків на рахунки інших осіб, отримання коштів у готівковій формі в касах банків через банківські автомати, а також здійснення інших операцій, передбачених відповідним договором.

Отриманню такої пластикової картки передує відкриття в установі банку рахунка платника – фізичної особи (у нашому випадку – працівника підприємства), на який бухгалтерія здійснює перерахування заробітної плати, тобто проводить оплату за виконану роботу. Саме працівник підприємства укладає договір з банком на відкриття рахунка та є держателем такої зарплатної картки. Підприємство ж тільки ініціює переказ коштів зі свого рахунка на відкритий рахунок працівника.

Укладання договору цивільно-правового характеру, як і зарахування працівника до штату підприємства, передбачає здійснення оплати за виконання певної роботи в певний період часу. Форма ж проведення оплати за відпрацьований час (виконану роботу, надані послуги) визначається підприємством і працівником сумісно, тобто можливо здійснювати оплату готівкою чи безготівковим розрахунком – шляхом перерахування коштів на рахунок працівника. А платіжна картка, як зазначалось вище, це всього лиш один із спеціальних платіжних засобів.

Таким чином, якщо підприємством забезпечено всі норми чинного законодавства при укладанні цивільно-правового договору та визначенні його вартості, прискіпувань при його оплаті із застосуванням зарплатної картки також не буде.

Також нагадаємо, що згідно із ст. 50 КЗпП нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень, тобто працівник повинен виконувати роботу за цивільно-правовим договором у вільний від основної роботи час.

Ольга Буркун

Аудитор АФ «Курсор-Аудит»


Оцените статью, пожалуйста:

twitter.com facebook.com vkontakte.ru odnoklassniki.ru livejournal.ru yandex.ru

Оставьте Ваш комментарий!

Не регистрировать/аноним

Используйте нормальные имена. Ваш комментарий будет опубликован после проверки.

Если вы уже зарегистрированы как комментатор или хотите зарегистрироваться, укажите пароль и свой действующий email.
(При регистрации на указанный адрес придет письмо с кодом активации и ссылкой на ваш персональный аккаунт, где вы сможете изменить свои данные, включая адрес сайта, ник, описание, контакты и т.д.)



(обязательно)