Mail Home

Вопрос-ответ

Подписаться на эту рубрику по RSS

Чи можна здійснити перерахунок ПДФО, ЄСВ та ВЗ за січень-лютий 2015 року, якщо підприємство отримало з бюджету компенсацію середнього заробітку мобілізованих за січень-лютий 2015 року, оскільки середній заробіток за ці місяці оподатковували як заробітну плату?

Прочитайте статью полностью »

Предприятие находится в зоне АТО, офис со всем содержимым (компьютеры, бухгалтерские и иные документы) был разграблен. Восстановить первичные бухгалтерские документы не представляется возможным. Как поступить предприятию?

Прочитайте статью полностью »

Підприємство на загальній системі оподаткування в 2010 році нараховує дивіденди акціонерам, частина акціонерів їх не отримала до цього часу, чи можна невиплачені дивіденди списати як безнадійну кредиторську заборгованість?

Прочитайте статью полностью »

Как документально оформить, а также отразить в учете передачу списанной оргтехники за денежные средства, в том числе в счет заработной платы, сотрудникам предприятия?

Прочитайте статью полностью »

Один із засновників фірми у формі ТОВ на загальній системі оподаткування виходить із складу засновників. На балансі фірми є заборгованість цьому засновнику. Юридична особа хоче розрахуватись з засновником шляхом передачі основних засобів (будівель) в рахунок погашення боргу, оскільки грошових коштів фірма не має. Які податки платить юридична особа? Які платить фізична особа?

Прочитайте статью полностью »

Какой порядок налогообложения по НДС и налогу на прибыль, если товар приобретается у резидента Украины резидентом на территории Крым, а в дальнейшем экспортируется нерезиденту Украины с вывозом с территории Крым и пересечением границы Украины? Необходимо ли в такой ситуации получать сертификат У-1?

Прочитайте статью полностью »

Какой порядок налогообложения по НДС и налогу на прибыль, если товар приобретается у резидента Украины резидентом на территории Крым, а в дальнейшем экспортируется нерезиденту на территории Крым без пересечения границы? Необходимо ли в такой ситуации получать сертификат У-1?

Прочитайте статью полностью »

1. Какой порядок налогообложения по НДС и прибыли если товар приобретается у резидента Украины резидентом на территории Крым, а в дальнейшем экспортируется нерезиденту Украины:

1.1 продажа нерезиденту на территории Крым без пересечения границы;

1.2. продажа нерезиденту с вывозом с территории Крым и пересечением границы Украины?

2. Необходимо ли в выше перечисленных ситуациях получать сертификат У-1 и последствия его не получения?

Прочитайте статью полностью »

Чи може ФОП на єдиному податку надавати послуги ТОВ, учасником якого (34 %) є його дружина?

Прочитайте статью полностью »

К какому виду недвижимости относится жилой комплекс гостиничного типа?

Прочитайте статью полностью »

Каков порядок налогообложения договоров совместной деятельности по налогу на прибыль после 01.01.2015 г.?

Прочитайте статью полностью »

Какие операции в налоговом учете по НДС необходимо провести должнику и кредиторам при уступке прав требования по задолженности:

– возникшей в связи с начислением арендной платы по договору аренды, с последующей компенсацией?

– возникшей в связи с перечислением предварительной оплаты по договору аренды, с последующей компенсацией?

Прочитайте статью полностью »

Какие операции в налоговом учете по НДС необходимо провести кредитору и должникам при переводе долга по задолженности:

– возникшей в связи с начислением арендной платы по договору аренды, с последующей компенсацией?

– возникшей в связи с перечислением предварительной оплаты по договору аренды, с последующей компенсацией?

Прочитайте статью полностью »

Чи буде застосовуватися норма п. 34 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ до платників податку, які згідно зі ст. 209 ПКУ застосовують спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського господарства?

Прочитайте статью полностью »

Який порядок оподаткування при виплаті дивідендів підприємством – платником єдиного податку четвертої групи?

Прочитайте статью полностью »

Підприємство має власне офісне приміщення. Основний вид діяльності – надання об'єктів нерухомості в оренду. Чи є таке підприємство платником податку на нерухомість?

Прочитайте статью полностью »

Єдиним засновником ПрАТ є ТОВ, тобто вони є пов'язаними особами. Обидві особи – резиденти України, платники податку на прибуток. ПрАТ орендує у ТОВ майно (виробничий комплекс та офіс). Загальна сума за договорами перевищує 3 млн. грн. Чи є така операція об'єктом оподаткування з огляду на зміни, внесені до ПКУ Законом від 28.12.2014 р. № 72-VIII?

Прочитайте статью полностью »

У січні 2015 року підприємство, що є платником податку на прибуток, одержало поворотну фінансову допомогу від засновника, що також є платником податку на прибуток. Строк повернення – вересень 2015 року. Чи є така операція об'єктом оподаткування з огляду на зміни, внесені до Податкового кодексу Законом від 28.12.2014 р. № 71-VIII?

Прочитайте статью полностью »

Єдиним засновником ПрАТ є ТОВ. Засновниками ТОВ є юридична особа – нерезидент та фізична особа. ПрАТ і ТОВ – резиденти України, платники податку на прибуток. ТОВ на користь своїх засновників планує виплатити дивіденди, джерелом яких є сума дивідендів, що отримана від ПрАТ. Чи повинно ТОВ сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті дивідендів?

Прочитайте статью полностью »

Єдиним засновником ПрАТ є ТОВ. Обидві особи – резиденти України, платники податку на прибуток. ПрАТ на користь ТОВ планує виплатити дивіденди. Як оподатковується така операція у емітента з огляду на зміни, внесені до Податкового кодексу Законом від 28.12.2014 р. № 71-VIII?

Прочитайте статью полностью »

Для створення фермерського господарства член такого господарства отримав у користування землі сільгосппризначення. Чи може таке господарство перейти з 1 січня нового року на сплату фіксованого сільськогосподарського податку і зареєструватися як суб'єкт спеціального режиму оподаткування?

Прочитайте статью полностью »

Чи може новоутворене фермерське господарство перейти з 01.01.2015 р. на сплату фіксованого сільськогосподарського податку та зареєструватися як суб'єкт спеціального режиму оподаткування, якщо воно в році утворення займалося виключно розведенням курей та реалізацією яєць, а в новому році планує займатися рослинництвом?

Прочитайте статью полностью »

Чи буде причиною для припинення виплати допомоги по безробіттю надання фізичній особі нецільової благодійної допомоги?

Прочитайте статью полностью »

У 2013 році підприємство змінило своє місцезнаходження, але в декларації з ПДВ за грудень 2013 року задекларувало бюджетне відшкодування. У лютому 2014 року пройшла перевірка бюджетного відшкодування за попереднім місцезнаходженням та податковою складено висновок про відсутність порушень при декларуванні відповідних сум. Після проведення перевірки висновок про відшкодування був переданий до Державної казначейської служби. У липні 2014 року (відшкодування фактично не отримано) підприємство взято на облік за новим місцезнаходженням, у зв'язку з чим податковий орган за попереднім місцезнаходженням відкликав раніше поданий висновок з Державної казначейської служби. Податковий орган за новим місцезнаходженням відмовляється надавати висновок до Державної казначейської служби. Чи правомірні дії податкових органів?

Прочитайте статью полностью »