Mail Home

Вопрос-ответ

Подписаться на эту рубрику по RSS

Как рассчитать ограничение налоговых расходов в части процентов для заполнения декларации по налогу на прибыль?

Прочитайте статью полностью »

В редакции НКУ до 01.01.2015 г. отдельно были установлены налоговые правила по договорам уступки прав требования. Как учитываются такие операции в 2015 году?

Прочитайте статью полностью »

Обслуживающий банк признан неплатежеспособным. Все деньги на текущем счете предприятия остались в этом банке и возвращать их никто не собирается. Можно ли сумму этого текущего счета списать на расходы и как их отразить в учете и налоговой отчетности?

Прочитайте статью полностью »

Для отладки импортного оборудования был приглашен представитель продавца – нерезидент. Наше предприятие за свой счет оплатило физлицу – нерезиденту проживание в гостинице и трансфер до аэропорта (оригиналы документов имеются). Контрактом приезд этого специалиста не предусмотрен. Как данные расходы отразить в налоговом и бухгалтерском учете?

Прочитайте статью полностью »

Договір позики з нерезидентом закінчився 31.12.2015 р. За умовами договору резидент-юрособа зобов'язаний повернути одноразово всю суму боргу та нараховані відсотки нерезиденту до закінчення строку дії договору (31.12.2015 р.). В січні 2016 року резидент не повернув позику і не сплатив відсотки за договором. Чи правомірно нараховувати надалі відсотки за позикою та відносити відповідні суми до складу витрат без пролонгації договору позики?

Прочитайте статью полностью »

У компании есть неоплаченная кредиторская задолженность за поставленный товар от нерезидента (Кипр), на данный момент не просроченная. Как выяснилось, поставщик-нерезидент в январе 2016 года прекращает свою деятельность. Каким образом можно списать эту задолженность, можно ли провести это как прощение долга по неоплаченным товарам? Как отразить данные операции в бухгалтерском и налоговом учете?

Прочитайте статью полностью »

Компания «А» владеет с 2013 года долей в уставном капитале компании «В» (свыше 50 %), обе они – резиденты Украины. В 2016 году компания «А» продает свою долю нерезиденту (Британские Виргинские Острова). Как данная операция отражается в бухгалтерском учете и какие налоговые последствия по ней возникают?

Прочитайте статью полностью »

На сегодня у компании имеются неоплаченные поставки товара по валютному контракту с резидентом Кипра. Поставщик с января 2016 года аннулируется и хочет подписать договор уступки права требования или замены кредитора. Какие последствия в части валютного контроля могут быть после подписания такого договора? Как отразить такую операцию в бухгалтерском и налоговом учете?

Прочитайте статью полностью »

Возможно ли при выплате дивидендов учредителям-нерезидентам (граждане Болгарии) применить ставку налога на доход в размере 5 % согласно международным соглашениям, вместо 15 % (пп. 141.4.2 НКУ)? Если выплачиваются дивиденды с нераспределенной прибыли за предыдущие годы, какие необходимы документы и какие ставки налога применяются (действующие в день выплаты или в периоде, за который производится выплата)?

Прочитайте статью полностью »

Как отразить в бухгалтерском учете изменение валюты при расчете по импортному контракту?

Прочитайте статью полностью »

Можно ли предприятию оплачивать корпоративной валютной картой участие в конференции (форуме, семинаре) за границей? Требуются ли для этого документы, подтверждающие участие? Можно ли включить в расходы суммы оплаты стоимости ТМЦ, приобретенных в командировке?

Прочитайте статью полностью »

Чи правомірні вимоги податківців щодо застосування норм п. 198.5 та 199.1 ПКУ і подвійного нарахування податкових зобов'язань з ПДВ за цими нормами при експорті зернових культур власного виробництва?

Прочитайте статью полностью »

Чи можлива передача корпоративної картки іншій особі, ніж та, що вказана в договорі з банком як довірена особа підприємства?

Прочитайте статью полностью »

Чи може підприємство – сільськогосподарський товаровиробник здійснювати діяльність з роздрібної торгівлі продукцією власного виробництва в орендованому торговельному приміщенні (магазині) без застосування РРО?

Прочитайте статью полностью »

Підприємство А (Україна) відвантажило (експорт) обладнання підприємству Б (Росія). Є дебіторська заборгованість підприємства А в рублях згідно з умовами експортного контракту. Підприємство А (Україна) отримало попередню оплату від кримського підприємства С за товар, який не змогло експортувати у зв'язку з блокуванням Криму з материка. Є кредиторська заборгованість підприємства А в рублях згідно з умовами експортного контракту.

1. Чи є можливість відступлення права вимоги, переведення боргу кредитором. Який оптимальний механізм проведення операцій по закриттю кредиторсько-дебіторської заборгованості підприємства А (Україна)?

2. Дотримання податкового та митного законодавства для підприємства А (Україна)

Прочитайте статью полностью »

Підприємство має орендований автомобіль, який застрахувало на свою користь (страхова сума – 880000 грн., страхова премія – 25344 грн., франшиза за всіма страховими випадками – 5000 грн.). Автомобіль потрапив у ДТП та отримав пошкодження. Вартість відновлювального ремонту – 11100 грн., при цьому франшиза дорівнює 5000 грн. Страхова компанія перерахувала страхувальнику страхове відшкодування в розмірі 6100 грн. безпосередньо на СТО. СТО зареєструвало на користь страхувальника податкову накладну на суму 6100 грн., в т. ч. ПДВ – 1016,67 грн. Як відобразити ці операції в бухгалтерському та податковому обліку?

Прочитайте статью полностью »

Працівник 15.09.2015 р. повернувся з АТО. З наступного дня мав приступити до роботи, але пішов у щорічну основну відпустку на 24 календарні дні з 17.09.2015 по 10.10.2015. З якого періоду починається відлік права працівника на 14 календарних днів у вигляді додаткової оплачуваної відпустки, яка надається учасникам бойових дій та інвалідам війни? У разі звільнення працівника за угодою сторін з 11.10.2015 (після його повернення з основної щорічної відпустки) за який період потрібно сплатити компенсацію невикористаної відпустки (щорічної і додаткової?)? Який період потрібно брати для розрахунку компенсації невикористаної відпустки (щорічної і додаткової?) при звільненні такого працівника?

Прочитайте статью полностью »

Працівник призваний 4.09.2014 р. На дату мобілізації його оклад і середній заробіток становили 4000 грн. Компенсації середнього заробітку з державного бюджету у 2014 році не було. З 1.01.2015 р. посадовий оклад працівника згідно з штатним розписом збільшено до 5000 грн. З січня по серпень 2015 року працівнику щомісяця виплачувався середній заробіток у сумі 4000, котрий був компенсований з бюджету, а також з власних коштів за цей період працівнику щомісяця виплачувалася різниця в 1000 грн. (з якої утримувалися всі податки) між його окладом на 1.01.2015 та середнім заробітком. Працівник був демобілізований 14.09.2015 і з 15.09.2015 хоче піти у відпустку на 24 календарні дні. Який період, а також який саме дохід і яку кількість днів потрібно брати для розрахунку відпускних?

Прочитайте статью полностью »

Как быть со старыми налоговыми накладными, составленными еще до вступления в силу Закона № 643, которые не были включены в налоговый кредит? Можно ли по ним показать налоговый кредит и как их отражать в НДС-декларации?

Прочитайте статью полностью »

За договором доручення повірений знайшов продавця товарів (послуг), після чого довіритель перерахував передоплату безпосередньо цьому продавцю. Надалі продавець повернув передоплату повіреному, при цьому сам виписав розрахунок коригування на ім'я довірителя. Чи правомірно виписка такого розрахунку коригування продавцем і про податкові наслідки операції саме для продавця?

Прочитайте статью полностью »

Фізособа-підприємець планує придбати авто для використання його виключно у підприємницькій діяльності. Чи вправі ми сформувати податковий кредит з ПДВ при придбанні автомобіля?

Прочитайте статью полностью »

Підприємство отримало з бюджету компенсацію середнього заробітку мобілізованих за січень-лютий 2015 року. Середній заробіток за ці місяці оподатковували як заробітну плату. Чи можна здійснити перерахунок ЄСВ, ПДФО, ВЗ за січень-лютий 2015 року та як це відобразити у відповідній звітності?

Прочитайте статью полностью »

Демобілізований працівник надав на підприємство витяг з наказу командира військової частини, де окрім всього іншого було зазначено наступне: "Виплатити додаткову грошову винагороду у розмірі 60% місячного грошового забезпечення з 01 по 15.09.2015 року, згідно постанови КМУ від 13.03.2013 року №161. Виплатити додаткову грошову винагороду відповідно постанови КМУ від 31.01.2015 року №24 в розмірі 100% місячного грошового забезпечення з 01 по 15.09.2015 року. Виплатити грошову компенсацію за невикористану чергову відпустку за 2015 рік (0) днів. Виплати одноразову грошову допомогу при звільненні у вересні 2015 року в розмірі 4 відсотки місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний місяць служби, але не менше як 25 відсотків місячного грошового забезпечення відповідно до постанови КМУ від 17.09.2014 року № 460 "Про затвердження Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги у разі звільнення, військовослужбовцям призваним на військову службу за призовом у зв'язку з мобілізацією".

Чи повинно підприємство-роботодавець здійснити всі ці вище згадані виплати і, якщо так, то чи компенсуються ці виплати роботодавцеві з Державного бюджету?

У разі якщо працівник захоче взяти додаткову оплачувану відпустку, яку надається учасникам бойових дій та інвалідам війни, то чи за рахунок підприємства повинна бути ця відпустка?

Прочитайте статью полностью »

Як правильно розрахувати понижуючий коефіцієнт з ЄСВ в такій ситуації: за липень 2015 року було два працівника, у яких нарахована зарплата становить більше 20706 грн. При розрахунку коефіцієнта за липень 2015 року фонд оплати праці зменшено на суму зарплати інвалідів і розраховано коефіцієнт. Чи потрібно було при цьому розрахунку зменшувати фонд оплати праці на суму перевищення 20706 грн.?

Прочитайте статью полностью »

Предприятие – плательщик единого налога 4 группы выращивает сельскохозяйственные культуры на землях, права собственности на которые не зарегистрированы в соответствии с законодательством. Такие культуры предприятием используются для откармливания скота.

В какой декларации по НДС отражается налоговый кредит при приобретении товаров, работ, услуг, использованных для выращивания таких культур?

Прочитайте статью полностью »